Máloktorý policajt by dokázal odhaliť podobné množstvo nelegálnych látok s takou ľahkosťou a svižnosťou, ako práve Pocho. Je naňho hrdý celý policajný zbor v Neapole. Nedostáva pritom žiaden plat, no možno sa mu z času na čas ujde nejaká kosť.

Pocho je totiž Jack Russell teriér s výnimočným čuchom. Pôvodne patril miestnemu doktorovi, ktorý sa ho ale musel vzdať, lebo jeho syn začal byť alergický na psov. Doktor nevedel, čo s ním, tak ho daroval polícii, ktorá začala jeho schopnosti ihneď využívať.

Pocho si za krátky čas v policajnom zbore získal veľa obdivu aj nepriateľov.

Pomenovali ho Pocho, po známom neapolskom futbalistovi Ezequielovu Lavezziovi, ktorého prezývka "pochopi" znamenala „bacuľatý". Psík sa za krátku dobu v zbore poriadne vyznamenal. Nemal ani problém odhaliť kokaín skrytý v nádobách s detskou výživou.

Podľa portálu Daily Mail sa ho jedna z najstarších a najväčších kriminálnych organizácií v Taliansku pokúša zabiť už nejakú dobu. Pre Pocha často schováva otrávené návnady alebo v blízkosti skrytých zásob uväzujú feny, ktoré ho majú zmiasť.

Dokonca naňho vypísali odmenu 5-tisíc eur. Pocho ale napriek tomu neprestáva pracovať a naďalej robí mafii zo života peklo.