Viac FOTO z koncertu Sira Toma Jonesa nájdete TU!

Fanúšikovia a hudobní nadšenci sa vo štvrtok podvečer od šiestej hodiny začali schádzať pred bratislavskou AXA arénou pod záštitou produkčnej spoločnosti Vivien, kde mal o ôsmej hodine večer vystúpiť Sir Tom Jones. Pred ôsmou už bola hala zaplnená takmer do posledného miesta a všetci v napätí čakali, kedy sa na pódiu objaví hudobná legenda. Príjemným prekvapením bolo, že sa organizátori nepokúšali o spoluprácu s iným interpretom a predskokana vynechali. Od legendárneho speváka sa publikum dočkalo včasného príchodu za sprievodu kapely, čo je na dnešnej modernej, hudobnej scéne považované už skôr za raritu, čo si právom vyslúžilo riadny potlesk.

Hľadisko bolo plné a hoci zo začiatku väčšina sedela, ku koncu to tam už poriadne žilo.
Hľadisko bolo plné a hoci zo začiatku väčšina sedela, ku koncu to tam už poriadne žilo.
Zdroj: Pavol Bartonek

Ten, kto sa na koncert dostavil s očakávaním, že sa na pódiu objaví starček o paličke a odohrá akýsi štandard z hitov zo svojho repertoáru, ostal milo prekvapený. Sir Tom Jones predviedol neskutočnú hudobnú šou, počas ktorej na tele miestami nabiehali zimomriavky. Neskutočne silný hlas v sprievode gitary, bubnov či klávesov vyznel v hale priam božsky a zaručil maximálny umelecký dojem. Fanúšikov nesklamal a hoci prvé tóny piesne spoznal málokto, odpálil aj jeden zo svojich najväčších hitov – Sex Bomb, zbavený komerčného ruchu, čo len vyzdvihlo jeho silu a nesmrteľnosť. Podobne to bolo aj s ostatnými skladbami, pri ktorých neváhal a zaexperimentoval, čím len pridal hodnotu a originalitu živému, nevšednému vystúpeniu.

Sir Tom Jones: Bratislava 2019
Sir Tom Jones: Bratislava 2019
Zdroj: Pavol Bartonek

Takéto prekvapenie nikto nečakal

Samotný pán spevák sa počas koncertu viackrát prihováral publiku a vyzýval obecenstvo, aby sa k nemu pridalo. Väčšina však radšej počúvala, prípadne speváka sprevádzala tlieskaním do rytmu. Krásnym a silným momentom bola chvíľa, keď si umelec v hľadisku všimol svoju fotografiu s Elvisom Presleym – hlavou mu v tom momente pravdepodobne prebehla spomienka na zosnulého kolegu. Neskôr, keď mu fanúšička túto fotografiu položila na pódium, neváhal a vyzval ju, aby mu ju podala a nostalgicky zaspomínal na časy minulé. Keď ho následne poprosila o autogram, odignoroval ochranku a priamo uprostred koncertu fotografiu podpísal, podopierajúc ju vlastným kolenom.

Celá šou trvala približne 100 úžasných minút plných emócii, ktoré do piesní dostával vďaka jednoduchému, ale o to silnejšiemu aranžmánu. Okrem svojich hitov odspieval aj piesne hudobných legiend a kolegov. Medzi nimi zazneli skladby ako You Can Leave Your Hat On Randyho Newmana či Armstrongov hit What A Wonderful World. Na záver publiku poďakoval za úžasnú atmosféru, ktorá bola súčasťou silného zážitku aj pre samotného umelca.

Jednoduchá svetelná šou, premietacie plátno, sprievod hudobných nástrojov a Tom Jones, nič viac nebolo k dokonalému zážitku treba.
Jednoduchá svetelná šou, premietacie plátno, sprievod hudobných nástrojov a Tom Jones, nič viac nebolo k dokonalému zážitku treba.
Zdroj: Pavol Bartonek

Kto si teda koncert tohto famózneho interpreta nechal ujsť, môže len ľutovať. Neskutočná energia, silný hlas, atmosféru či temperament mu môže závidieť množstvo mladších hviezdičiek, ktoré to na pódiu s takou nonšalantnosťou rozhodne rozbaliť nevedia a často zabúdajú, že práve fanúšikovia sú tým, čo ich ženie vpred k úspechu a robí z nich legendy.