Podľa policajných správ navštívila Masalaová kolegyňu 12. mája roku 2016 v jej byte vo francúzskom Toulouse. Po pár minútach medzi ženami došlo k hádke, ako tvrdia susedia, ktorí počuli výkriky. Neskôr udrela Sophie Marilyn vínovou flašou po hlave a odišla do svojho bytu za svojim manželom a dvoma deťmi. O pár dní sa k nej ale vrátila s pílkou, nožom a niekoľkými igelitkami.

Fotky z incidentu nájdete v galérii <<

Rozkúskovala jej telo a hodila ho do vody.
Rozkúskovala jej telo a hodila ho do vody.
Zdroj: youtube

Sophie svoju obeť rozrezala na kusy. Časti tela zabalila do igelitových tašiek a hlavu si odniesla v batohu na chrbte. Tú však o niekoľko dní zakopala na záhrade zavraždenej. Končatiny obalené v igelite odviezla na vozíku zo supermarketu pri najbližšiu rieku a vhodila ich do vody. Trup bol objavený v cestovnom kufri neďaleko prieplavu Canal du Midi, kde sa nachádzali zvyšky tela.

Fotky z incidentu nájdete v galérii <<

V kufri našli samotný trup.
V kufri našli samotný trup.
Zdroj: youtube

Podľa prokuratúry cítila Sophie k svojej kolegyni značnú nenávisť. Obe ženy pracovali v agentúre, ktorá sa venovala pomoci hendikepovaným s hľadaním práce. 55-ročná žena sa k činu priznala a dodala, že zabiť ju nechcela. Hrozí jej teraz doživotný trest.