Na juhozápade Fínska sa podľa fínskej verejnoprávnej televízie YLE ocitlo bez prúdu približne 4000 domácností, pričom podľa miestach úradov môže ich počet ešte porásť. Vo Švédsku výpadok prúdu postihol asi 3000 domov. Uviedol to tamojší dodávateľ elektriny - spoločnosť Eon - s tým, že odstávka môže trvať dlhšie ako zvyčajne, keďže je momentálne príliš riskantné vyslať do postihnutých miest opravárov.

Švédska meteorologická služba uviedla, že na severe krajiny naďalej sneží, rovnako ako v uplynulých 24 hodinách, intenzita sneženia však už klesá. Švédsky meteorologický a hydrologický inštitút (SMHI) informoval, že snehová pokrývka dosahuje na niektorých miestach v tejto oblasti už aj 60 centimetrov.

V susednom Fínsku pokryl sneh juh krajiny, pričom pre takmer celé južné a západné Fínsko vydali tamojšie úrady varovania pred zlými podmienkami na cestách. Fínska televízia YLE uviedla, že sneženie má v stredu pomaly ustávať a v nasledovných dňoch ho postupne nahradia mrazivé teploty - na juhu Fínska by mali dosahovať až mínus 25 stupňov Celzia a v arktickej oblasti až mínus 40 stupňov Celzia.