Konverzácia, ktorá si za pár minút vyslúžila až 30-tisíc zdieľaní, vzbudila rozruch. „Ľudia, naozaj, zvyčajne neverím konšpiračným teóriám ale úprimne si myslím, že som Madeleine McCannová,“ napísala.

Ako dôkaz poslala aj svoju fotografiu z detstva, na ktorej malej Maddie akoby z oka vypadla. Pridala aj ďalšie dôkazy – fotografiu svojej dúhovky, na ktorej má škvrnu a znamienko na nohe. Tieto výnimočné znaky pred rokmi uvádzali ako poznávacie znamenia dievčatka.

Harriet zverejnila svoju fotografiu z detstva, Maddie je naozaj veľmi podobná.
Harriet zverejnila svoju fotografiu z detstva, Maddie je naozaj veľmi podobná.
Zdroj: screenshot, twitter

Som Maddie McCann a neviem, čo mám so sebou robiť,“ dodala ešte Harriet. Okamžite sa jej ozvali desiatky ľudí, ktorí ju obvinili z bohapustého klamstva. Ako píše britský denník The Sun, skutočná Maddie by totiž teraz mala 14 rokov a chodila by na základnú školu. Je tak minimálne o päť rokov mladšia, ako dievčina z Manchestru.

Tá sa neskôr priznala, že išlo len o nemiestny žart. Akiste tým zarmútila Kate a Garryho McCannovcov, ktorí stále nestrácajú nádej, že svoju dcérku nájdu.

Po tom, ako pred 10 rokmi v máji 2017 počas dovolenky večerali v reštaurácii, zmizla z ich apartmánu. Odvtedy sa po nej zľahla zem a vyšetrovanie naďalej pokračuje.

Prečítajte si aj: