Viac FOTO populárnej speváčky nájdete TU!

Približne 1000 ľudí sa ešte 2. augusta zabávalo na koncerte skupiny Super Hollywood Orchestra v meste Las Berlanas neďaleko Madridu, ktorej súčasťou bola aj populárna španielska kráska Joana Sainz Garcia (†30). Tej sa stalo osudným zlyhanie pyrotechnického zariadenia. Uprostred vystúpenia  jedno zo zariadení vedľa Joany explodovalo a speváčku zasiahlo do brucha.

Joana Sainz Garcia (†30), ktorej sa stalo osudným zlyhanie pyrotechnického zariadenia.
Joana Sainz Garcia (†30), ktorej sa stalo osudným zlyhanie pyrotechnického zariadenia.
Zdroj: twitter/youtube

Mnoho fanúšikov sa po inciddente vyjadrilo, že spočiatku vnímali explóziu ako súčasť vystúpenia. To, že sa niečo deje, im došlo až vo chvíli, keď sa k Joane náhlili jej kolegovia.

Mladú ženu explózia zasiahla do brucha a prerušila jej hlavnú tepnu. Napriek snahe lekára a troch zdravotných sestier, ktorí na koncerte boli, sa život speváčky zachrániť nepodarilo. Situáciu zhoršilo aj nekonečné čakanie na záchranárov, ktorým cesta trvala dlhých 25 minút.

Super Hollywood Orchestra
Super Hollywood Orchestra
Zdroj: twitter/youtube

Členovia skupiny, vedenie mesta aj priatelia talentovanej Joany Sainz Garcie vyjadrili po incidente na sociálnych sieťach svoju ľútosť. "Celá rodina, kolegovia, umelci, priatelia a spolupracovníci sú veľmi smutní a zdesení stratou našej spoločníčky a priateľky Joany Sainzovej,“ uviedli na sociálnej sieti Facebook.