Karakajev v rozhovore pre armádny denník Krasnaja zvezda povedal, že budúcoročné testy medzikontinentálnych rakiet sa uskutočnia v raketových silách neďaleko mesta Murmansk na severozápade Ruska a pri meste Volgograd na juhozápade krajiny. Veliteľ RVSN tiež uviedol, že tento rok podnikla Moskva štyri skúšky medzikontinentálnych rakiet.

Na základe Novej dohody START, ktorá vstúpila do platnosti v roku 2011, môžu mať Rusko a Spojené štáty vo svojom arzenáli zbraní najviac 700 medzikontinentálnych balistických rakiet, vysvetľuje Reuters.

Karakajev v rozhovore hovoril najmä o superťažkej medzikontinentálnej balistickej rakete novej generácie typu Sarmat. Rusko túto strelu testovalo v apríli v kozmodróme Pleseck v Archangeľskej oblasti asi 800 kilometrov severne od Moskvy. Raketa pritom úspešne doniesla cvičné hlavice až na polostrov Kamčatka na ruskom Ďalekom východe.

Ruský prezident Vladimir Putin po aprílovom úspešnom teste tejto medzikontinentálnej rakety povedal, že Sarmat patrí do generácie "neporaziteľných" zbraní spolu s hypersonickými strelami Kinžal a Avangard.