Starčekovi Anthonymu Taylorovi (81) v roku 2015 diagnostikovali demenciu. Jeho žena Freda sa o neho starala v domácom prostredí, no kvôli pokročilému veku to už posledné mesiace nezvládala. Rodina sa preto v januári rozhodla Tonyho umiestniť do domu dôchodcov v mestečku Rochdale.  

Rodina Antonyho chce teraz robiť osvetu, aby sa takéto prípady viac nestávali.
Rodina Antonyho chce teraz robiť osvetu, aby sa takéto prípady viac nestávali.
Zdroj: youtube/DailyMail

 

Po pár týždňoch si rodina všimla na jeho chrbte rany, ktoré im nikto nevedel vysvetliť. Začali mať podozrenie na zlé zaobchádzanie a tak do jeho izby nainštalovali skrytú kameru. Z natočených záberov, ktoré si neskôr pustili, ale zostali skutočne nepríjemne šokovaní.
 
S deduškom zaobchádzali tak neľudsky až plakal. “Pomoc, pomoc, už nie,”vzlykal Tony, “drž hubu, ty idiot,”pokračovala opatrovateľka. Rodina sa okamžite obrátila na políciu, ktorá prípad začala vyšetrovať. Úrady síce potvrdili, že postupy a správanie nebolo vhodné, obviniť ich však nemohli.

VIDEO zachytáva, ako dedka nútili vstať, napriek tomu, že im povedal, že to nedokáže alebo aj to, ako kričí o pomoc:

 

„Nemohli sme tomu uveriť, z tých záberov sme zničení. Nechápeme, ako sa mohli takto správať k človeku... takto by sa nikto nesprával ani k zvieraťu!“ prehovorila jeho vnučka. Starčeka okamžite previezli do nemocnice, bol dehydrovaný a mal mnohopočetné preležaniny. Koncom februára nakoniec zomrel.

Rodina na starobinec podala aj trestné oznámenie, vyzerá to však, že sa „šťastného konca“ nedočkajú. Snažia sa teraz aspoň rozvíriť debatu, aby sa v dochodcovských domoch robili častejšie kontroly a problematiku viac "zverejnili".

Mohlo by vás zaujímať: