Polícia sa domnieva, že príčinou smrti bolo uškrtenie, keďže pitva ukázala hlboké rany na krku. Hlavným podozrivým je podľa dostupných informácií Valentinin priateľ, 35-ročný Američan John Poulos.

Odkedy polícia objavila nebohé telo mladej ženy, jej priateľ je nezvestný a vymazal si aj všetky účty na sociálnych sieťach. Na informácie upozornil aj spravodajský portál The Sun.

FOTO >> Mladá DJ-ka mala len 23 rokov, keď ju našli mŕtvu v kufri na smetisku! >>

Valentína podľa všetkého nebola úspešná len v hudobnej brandži. Populárnou sa stala aj na sociálnych sieťach, kde mala takmer 16 000 sledujúcich.

K objavu došlo zhodou náhod, pretože kufor aj s telom mladej ženy bolo objavené na smetisku. Policajti a vyšetrovatelia  pri obhliadke našli aj jej osobné veci. Patril medzi ne aj napríklad študentský preukaz.

Výsledky pitvy ukázali aj to, že mala „tlakovú drážku v oblasti jazylky“ (je to kosť na krku medzi bradou a hrtanom), ale žiadne iné viditeľné známky násilia.

Policajný podplukovník Camilo Torres pre miestne médiá povedal, že "v oblasti sa pracuje s bezpečnostnými kamerami, aby bolo možné identifikovať potencionálneho páchateľa."

Smútiaci strýko Carlos Trespalacios o svojej neteri povedal: "Bola medzinárodnou dídžejkou s veľkou budúcnosťou, najímali si ju aj najlepšie kluby v Bogote a po celej krajine a mala tiež možnosť ísť do iných juhoamerických krajín."