Giuffreová sa pre médiá vyjadrila pred súdnou sieňou v New Yorku po tom, ako viac než 20 žien vypovedalo, že sa stali obeťami zneužívania zo strany Epsteina - dlhoročného priateľa princa Andrewa.

Giuffreová podľa dokumentov floridského súdu vyhlásila, že mala pohlavný styk s Andrewom "trikrát, z toho raz na orgiách v Londýne", u Epsteina doma, ako aj na orgiách, ktoré sa odohrali na finančníkovom súkromnom ostrove v Karibiku. Giuffreová mala v čase incidentov len 17 rokov, a teda podľa zákonov štátu Florida nedosiahla legálny vek spôsobilosti k pohlavnému styku.

Princ Andrew a údajná Epsteinova obeť Virginia, ktorú mal finančník prinútiť k sexu so synom kráľovnej Alžbety.
Princ Andrew a údajná Epsteinova obeť Virginia, ktorú mal finančník prinútiť k sexu so synom kráľovnej Alžbety.
Zdroj: tasr, getty

Na margo princa Andrewa údajná obeť povedala, že on "vie, čo urobil", pričom dúfa, že "sa k tomu prizná". Princ Andrew v sobotu odmietol tvrdenia, že sa podieľal na trestných činoch sexuálnej povahy, ktorých sa údajne dopúšťal jeho niekdajší priateľ a odsúdený pedofil Jeffrey Epstein. V dlhom vyhlásení Buckinghamského paláca princ Andrew (59) zopakoval, že také správanie by nikdy neschvaľoval, nepodporoval a ani sa na ňom nepodieľal. Podľa svojich slov chce "objasniť fakty" okolo jeho "bývalého priateľstva"s americkým finančníkom.

Pokračovanie na ďalšej strane >>>