Podľa webovej stránky denníka Le Monde Sarkozyho predviedli na výsluch do priestorov justičnej polície v Nanterre. Predbežne zadržaný a vypočúvaný môže Sarkozy byť až 48 hodín, dodal denník.

Le Monde označil najnovší vývoj v prípade za zvrat, pretože ide o prvé Sarkozyho vypočutie od začatia súdneho vyšetrovania kauzy v apríli v roku 2013.

Francúzsky spravodajský server Mediapart v roku 2012 zverejnil dokument, ktorý podľa neho dokazuje, že kampaň Sarkozyho pred prezidentskými voľbami v roku 2007 financoval aj líbyjský režim Muammara Kaddáfího.

Sarkozyho pred prezidentskými voľbami v roku 2007 vraj financoval aj líbyjský režim Muammara Kaddáfího.
Zdroj: Getty Images

Server pri svojich tvrdeniach vychádzal z dokumentu napísaného po arabsky a datovaného z roku 2006. V dokumente sa konštatuje, že Kaddáfího režim v zásade súhlasí s financovaním kampane sumou viac ako 50 miliónov eur!

Suma mala byť určená na kampaň pred voľbami v roku 2007, v ktorých napokon Sarkozyho zvolili za hlavu štátu. Dokument podpísal bývalý šéf líbyjských spravodajských služieb a exminister zahraničia Músá Kúsa, informoval svojho času server Mediapart.