Ďalšie FOTO nájdete v galérii >>

Nataša z amerického New Orleans zaplatila za svoju srdečnosť a obetavosť vlastným životom. Po tom, ako sa u nej objavili prvé príznaky koronavírusu sa nedala otestovať vo viere, že test, ktorý by použila by mohol zachrániť život niekomu ohrozenejšiemu. Bohužiaľ, toto čakanie sa jej nevyplatilo a keď sa Natasha nechala otestovať, bolo už neskoro.

VIDEO: Pacienti v nemocniciach ležia po chodbách na zemi, nemocnice nemajú lôžka

Podcenila príznaky

Prvé príznaky podobné chrípke sa u sociálnej pracovníčky objavili 10. marca. V tom čase sa svojmu partnerovi zdôverila, že sa necíti dobre má slabšiu horúčku a problémy s dýchaním. Napriek tomu, že vďaka svojmu zamestnaniu sa mohla nechať otestovať okamžite, možnosť nevyužila aby ušetrila testovaciu sadu pre niekoho, kto ju bude potrebovať viac. "Ahoj, nemyslím si, že by som potrebovala testy na koronavírus, kým u mňa neprepukne horúčka. Všetko vyzerá dobre,"napísala svojmu priateľovi v piatok 13. marca. Krátko po tom sa jej zdravotný stav rapídne zhoršil. Pocítila únavu a horúčka jej stúpala.

Natasha Ottová (†39) podľahla koronavírusu, keď podcenila príznaky.
Natasha Ottová (†39) podľahla koronavírusu, keď podcenila príznaky.
Zdroj: facebook

"Ahoj, necítim sa moc sexi. Asi si zajtra zájdem na test. Budem pravdepodobne v poriadku. Vyskúšala som vypiť nejakú lekársku whisky a necítim sa dobre. Milujem ťa," odkázala priateľovi Joshovi. Test podstúpila v piatok 16. marca a dokonca sa cítila lepšie. Jej pľúca však v poriadku neboli. Výsledky testu mala dostať v pondelok. Joshovi ešte napísala, že sa cíti lepšie a plná nádeje, no potom sa už neozvala. Jej partner mal o ňu strach, a keď nebrala telefón utekal ju skontrolovať. Bohužiaľ, bolo neskoro. Svoju lásku našiel ležať na podlahe bez známok života.

"Vidieť ženu, ktorú som poznal ako plnú života, ako leží nehybne na podlahe bez známok života, je zničujúce. Bál som sa jej dotknúť, ale rovnako som ju uchopil," napísal Josh na facebooku. "Doba vtipov o Covid-19 je na konci. Teraz je na čase udržať seba, svojich milovaných a všetkých ostatných v bezpečí," dodal.

Pozrite si aj:

Olympiáda až o rok? Svet nie je v takom stave, aby to bolo v lete možné

 Po PANIKE kvôli vírusu zavládlo v Púchove ZÚFALSTVO: Šokujúce svedectvá a čo bude s lekármi?

MIMORIADNA SPRÁVA: Vláda odvolala Kičuru a schválila 40 nových opatrení!