CELÝ STATUS NÁJDETE V GALÉRII

Lekári v prvej línii pracujú v nemocniciach takmer bez prestávky. Nakazených koronavírusom pribúda každým dňom a oni robia všetko pre to, aby ošetrili každého jedného pacienta. O svoj smutný zážitok zo sobotňajšej služby sa podelila aj Veronika z Česka.

"Pacient je pozitívny na COVID-19 plus asi 90 % ľudí, ktorí práve teraz potrebujú našu pomoc. Nie je to starý muž, ale muž. Pána budeme intubovať, jeho telo už vysiela špinavosť, o ktorej niektorí ľudia stále tvrdia, že neexistuje," píše Veronika, podľa ktorej už pacient nedokázal dýchať sám, ani pomocou kyslíkovej podpory. ′′Dáme ti do krku fajku a odvezieme ťa inde, tu už nemáme pre teba ventilátor," povedala pánovi, ktorý bol v kritickom stave. 

Veronika sa snažila pacienta upokojiť, no ako píše, po tvári mu začali stekať slzy. "Zrazu otvoril oči a... veľký, veľký chlap začne plakať. Chytila som ho za ruku a v tom šialenom obleku som ho ubezpečila, že to bude v poriadku, že sľubujem," píše. "Pán kývne, zatvorí oči, anastézia začína fungovať, intubuje a asi to bolo posledné, čo tento pán počul," ukončila Veronika. Jej príspevok zdieľalo na sociálnej sieti Facebook viac ako 2-tisíc ľudí. 

CELÝ STATUS NÁJDETE V GALÉRII