India v počte prípadov nákazy novým koronavírusom predstihla Taliansko, ktoré bolo doteraz v poradí šiestou krajinou s najvyšším počtom potvrdených prípadov tohto ochorenia na svete, informovala agentúra DPA.

Podľa indického ministerstva zdravotníctva dosiahol celkový počet infekcií 236.657, z toho 6642 úmrtí. V dôsledku choroby COVID-19, ktorú spôsobuje koronavírus SARS-CoV-2, pribudlo v krajine za posledných 24 hodín najmenej 294 nových úmrtí.

Počet úmrtí v dôsledku nového koronavírusu je však v Indii v porovnaní s pandémiou najhoršie zasiahnutými krajinami vrátane Talianska podstatne nižší.

Podľa údajov z ministerstva zdravotníctva počet vyliečených pacientov presiahol 114.000. India však stále eviduje viac ako 115.000 aktívnych prípadov nákazy a odborníci predpokladajú, že táto husto osídlená krajina dosiahne vrchol epidémie koncom júna alebo až v júli.

Karanténne opatrenia sa v Indii začali postupne uvoľňovať začiatkom júna. Od 8. júna by sa mali otvoriť svätyne, hotely, reštaurácie aj obchodné centrá. Vzdelávacie zariadenia sa otvoria "po konzultáciách" s indickými štátnymi predstaviteľmi.