Čo ste o víruse nevedeli:

Aké sú skutočné čísla?

  • Podľa britských denníkov zomierajú ľudia na následky smrteľného vírusu vo väčšine prípadov aj vo svojich domovoch. Títo ľudia sa údajne nezapočítavajú do oficiálnych čísel, pretože chorobu neohlásili v nemocnici. Skutočný počet mŕtvych sa tak podľa britského denníka Daily Mail môže odhadovať aj na tisíce.
Mapa ukazuje prípady nakazených ľudí koronavírusom.
Mapa ukazuje prípady nakazených ľudí koronavírusom.
Zdroj: Reprofoto CNN
  • Sociálnymi sieťami však začalo kolovať nespočetne veľa videí, na ktorých čakajú nakazení pacienti pred nemocnicami aj v niekoľko hodinových radoch. Niektoré z nich sú však také preplnené, že nových pacientov jednoducho odmietajú prijať. Rovnako plné sú údajne aj márnice a pohrebné domy. Preto čínska vláda odporúča, aby rodiny svojich pozostalých nepochovávali, ale spopolnili.

Smrť z vyčerpania

  • Pracovný lekár Song Yingjie, ktorý kontroloval motoristom telesnú teplotu v čínskom meste Hunan, zomrel na zástavu srdca. Svoju prácu vykonával od 25. januára - neustále bez prestávky.
  • Song umrel následkom vyčerpania ešte v pondelok, keď sa po službe vrátil do svojej izby na krátky odpočinok.
Song Yingjie umrel na následky vyčerpania.
Song Yingjie umrel na následky vyčerpania.
Zdroj: Twitter

Prelom v boji proti vírusu

  • Žeby konečne dobrá správa? Britskí vedci tvrdia, že objavili vakcínu, ktorá má pomôcť v boji proti vírusu.
  • Špecialista Robin Shattock z londýnskej univerzity pre britský denník Daily Mail prezradil, že budúci týždeň začnú látku testovať na zvieratách. Ak budú testy úspešné a získajú dostatočné finančné prostriedky, v lete začnú látku testovať aj na ľuďoch.

Situáciu sme sledovali ONLINE >>>