Búrka v Grécku skončila tragicky aj pre českú rodinu, ktorá sa tam vybrala na dovolenku. Podľa informácií českého Blesku silný vietor prevrátil karavan v ktorom sa rodina nachádzala. Starší český pár z Vysočiny neprežil. Muž podľahol zraneniam na mieste a žena pri prevoze do nemocnice. Ich syn s vnukom mali šťastie a smrtiacu kalamitu prežili.

Traumatické spomienky má aj Liz Travisová z Veľkej Británie. Liz sa nachádzala so svojou rodinou v taxíku, keď to všetko začalo. Najskôr zosilnel vietor a vo vzduchu začali poletovať rôzne predmety. Podľa jej slov neskôr začalo pršať a pridali sa obrovské krúpy. „Myslela som si, že zomrieme,“povedala vystrašená žena. „Videli sme ako na cestu padá elektrické vedenie, videli sme auto, ktoré sa zrútilo z útesu. Nemohla som tomu uveriť. Dokonca aj Gréci povedali, že nič podobné nikdy nezažili,“opisuje extrémnu búrku Liz.

Smrteľná smršť sa prehnala Gréckom
Smrteľná smršť sa prehnala Gréckom
Zdroj: Twitter

 

Búrka si vyžiadala viaceré obete

Ruského občana a jeho syna zabil padajúci strom. Jedna žena z Rumunska spolu s jej dcérou prišli o život, keď ich zasiahla zrútená strecha reštaurácie. V dôsledku vyčíňania počasia popadali stromy, vypadol elektrický prúd a vzduchom lietali stoličky, tehly, smetné koše či iné predmety, uviedol Athanasios Kaltsas - riaditeľ zdravotníckeho zariadenia v meste Nea Mudania.

"Takýto silný vietor som ešte nezažil,"povedal pre ERT šéf civilnej ochrany Charalambos Stergiadis. Ničivé búrky nastali  po vlne horúčav s teplotou až do výšky 40 stupňov Celzia. Na Chalkidiki momentálne dovolenkujú desiatky tisíc ľudí prevažne z východoeurópskych štátov, pripomína DPA.