Podľa CNN Prima news sa im ešte stále odpovede nedostalo. Mnohí študenti sa tešia, že maturity vypočítali z priemeru známok za celé 4 roky, no niektorým sa toto riešenie nepáči.

Česká republika ale v procese maturitných skúšok tak jasno ešte nemá. "Na začiatku som z toho mala radosť, že maturity nemáme," vyjadrila sa maturantka zo Slovenska Lívia Bobulová.

Sama ale uznala, že skúsenosť maturity sa jej mohla do života hodiť. "Bola by to taká skúška dospelosti. Teraz vôbec nevieme, ako taká skúška prebieha a na vysokú školu si nedonesieme žiadnu podobnú skúsenosť. Z tohto hľadiska je podľa mňa zlé, že sme si maturitu neskúsili. Množstvo študentov príde na vysokú školu a nebude vedieť, aké to je,"uviedla študentka Lívia. 

Podobne to vidí aj český študent 4. ročníka strednej školy Denis Hozák. "Slovákom závidím, ale na druhú stranu mi nepríde spravodlivé, že by študenti mali maturitu zadarmo. Keby nám známky vzhľadom k situácii školy vypočítali z priemeru vysvedčenia, nikto nám to nemôže mať za zlé a útočiť na nás, keď za to nemožeme. Každý by si ale pamätal, že sme ju dostali a mohlo by sa nám to vypomstiť napríklad pri hľadaní zamestnania. Myslím si, že bude lepšíe, keď sa o maturitu pobijeme. Ministerstvo školstva má teraz hnevá hlavne preto, že je to hrozne zmätené a narýchlo,"povedal maturant Denis z Česka.

Článok pokračuje na ďalšej strane.