Informoval o tom v nedeľu denník The Guardian. Steven Gallant bol v roku 2005 odsúdený na 17 rokov väzenia za vraždu hasiča v meste Hulle.

Vlani na 29. novembra dostal priepustku z väzenia, aby sa v Londýne zúčastnil na konferencii o návrate odsúdených do bežného života. Konferencia sa konala v budove Fishmonger's Hall patriacej cechu obchodníkov s rybami, ktorá sa nachádza v blízkosti London Bridge.

 

Jedným z bývalých väzňov pozvaných na túto konferenciu bol aj Usman Khan, ktorý však na účastníkov podujatia zaútočil nožom, pričom dvoch z nich zabil.

Gallant sa spolu s ďalšími ľuďmi pokúsil zločinca na úteku zastaviť - použili na to, čo mali najbližšie poruke - hasiaci prístroj i jeden a pol metra dlhý roh narvala, ktorý visel na stene v budove cechu.

Výsledkom tohto zásahu bolo, že teroristu na moste dolapili, zvalili na zem a zadržiavali, kým ho zneškodnila privolaná polícia. Ako informoval britský denník, kráľovná odpustila 42-ročnému Gallantovi desať mesiacov z jeho trestu. O podmienečné prepustenie bude môcť požiadať v júni budúceho roku.

Článok pokračuje na ďalšej strane.