Evanescence zavítali počas svojej koncertnej šnúry aj na Slovensko a svojim fanúšikom pripravili obrovské prekvapenie v podobe dvoch predkapiel. Ako prvé vystúpilo americké kvarteto VERIDIA, po nich sa na pódiu ukázala bývalá speváčka zo skupiny Nightwish Tarja. Na Slovensku vystupovala už viackrát a davu fanúšikom sa dokonca prihovorila po slovensky. "Ahoj, Slovensko, milujem vás," povedala hneď na začiatok. Ďalej už pokračovala vo svojom rodnom jazyku a tlieskajúcemu davu spomenula, že jej Slovensko veľmi chýbalo a je rada, že je späť.

Jej hodinové vystúpenie naladilo fanúšikov na nezabudnuteľnú šou, ktorú o deviatej odpálila americká skupina Evanescence.

Slovákov od ich obľúbenej kapely neodradil ani dážď a chladný vietor. V polovici sa, našťastie, počasie ustálilo a pršať prestalo. Amy odštartovala koncert pesničkou Imperfection, no počas vystúpenia sa Trnavou ozývali aj tie najznámejšie hity skupiny. Bring me to life, My Immortal, Lithium, Going Under sú pesničky, ktoré pozná azda každý.

Evanescence - Jacksonville 2019
Evanescence - Jacksonville 2019
Zdroj: Profimedia

Speváčka Amy Lee si počas vystúpenia sadla aj za klavír a pri pesničke My Immortal by sa atmosféra na koncerte dala krájať. Nemusíme byť žiadni porotcovia speváckej súťaže, aby sme mohli s čistým svedomím povedať, že Amy odspievala celý koncert bez jedinej chybičky. S vysokými tónmi nemala žiadny problém a koncert odohrala bez jedinej prestávky.

Rovnako ako bývala speváčka z Nightwishu, aj Amy pozdravila dav fanúšikov po slovensky hneď niekoľkokrát. Na pódiu bola uvoľnená a bolo vidieť, že si premiéru na Slovensku dosýta užíva. Rovnako to bolo aj v publiku. Ľudia pod pódiom, ale aj na tribúne spievali spolu s ňou tie najznámejšie hity. Evanescence odpálili svoju slovenskú premiéru na jednotku a nám nezostáva nič iné len dúfať, že sa jedného dňa vrátia. 

Viac na Pluska.sk: