Z domova dôchodcov vo Varšave ešte minulý týždeň ušiel personál. Ďalší zdravotníci odmietli nastúpiť do služby. O klientov nakazených koronavírusom sa stará jediná sestrička. Tej však už dochádzajú sily, píše idnes.cz. 

Prvý prípad nákazy koronavírusom v tomto zariadení zaznamenali koncom marca. Infekcia sa však v domove začala rýchlo šíriť. Ministerstvo zdravotníctva však rozhodlo, že počas epidémie môžu zdravotníci pracovať iba na jednom mieste. Po tomto vyhlásení personál domova vo Varšave počas noci utiekol. Do domova prišlo na výpomoc iba pár ošetrovateľov, tí však nemajú právomoc robiť zdravotnícke úkony. Lekár im predpisuje lieky iba na diaľku. Vyšetrenia v zariadení sa nekonajú. 

O všetkých sa tak stará jediná zdravotná sestra. Tá je v nasadení takmer 24 hodín denne. Je už na pokraji vyčerpania. Bolia ju nohy a chrbát. Stav pacientov v zariadení sa zhoršuje a u mnohých sa začínajú prejavovať príznaky nákazy. Manžel sestričky je veľmi nahnevaný. Jeho žena nemá čas ani na jedlo a je vyčerpaná. Zároveň sa podľa jeho slov vystavuje veľkému riziku.

Prečítajte si tiež: