Tarrant v rámci svojho „európskeho turné“ navštívil Maďarsko, Rakúsko aj Česko – aspoň podľa fotografií z jeho dnes už neexistujúceho profilu na sociálnych sieťach. Nateraz nie je jasné, či snímky skutočne zhotovil on, no predpokladá sa, že áno.

Brenton Tarrant na súde.
Brenton Tarrant na súde.
Zdroj: profimedia.cz

Mladík venoval pozornosť najmä miestam, ktoré sú historicky spájané s protitureckým odbojom. Dnes do seba všetko zapadá; vzorom mu boli slávni vojenskí velitelia, ktorí dosiahli významné víťazstvá nad Osmanskou ríšou. Nepochybne k nim chcel patriť a vo svojej ilúzii vtrhol v piatok 15. marca do dvoch mešít a vyzabíjal moslimov vo vnútri. Tarrant je pravicovým extrémistom, ktorý verí v nadradenosť tzv. bielej rasy.

Pohreb prvých dvoch obetí streľby v Christchurchi.
Pohreb prvých dvoch obetí streľby v Christchurchi.
Zdroj: TASR

Potvrdiť, že bol Tarrant – kedysi šikanovaný futbalista s nadváhou – skutočne na Slovensku, je ťažké, nakoľko polícia neposkytuje informácie o jednotlivcoch. Ako však uvádza portál tvnoviny.sk, ak sa Austrálčan u nás naozaj pohyboval, slovenská polícia o tom musí mať zo zákona záznam.

Tarrant si 15-minút hrôzy a zabíjania nakrúcal na video.
Tarrant si 15-minút hrôzy a zabíjania nakrúcal na video.
Zdroj: YouTube

Po stopách austrálskeho kata sa, ako prvý, vydal nemecký web t-online.de. Na základe jeho informácií Tarrant na Slovensku navštívil Bojnický zámok, Spišský hrad, Košice a Vysoké Tatry.

Tarrant sa momentálne nachádza v samostatnej väzenskej cele v Christchurchu, kde čaká na aprílové pojednávanie. Hrozí mu doživotný trest bez možnosti predčasného prepustenia, nakoľko Nový Zéland nepatrí medzi krajiny so zavedeným trestom smrti.

Máte o Tarrantovi informácie? Videli ste ho niekde na Slovensku? Napíšte nám na [email protected]

Prečítajte si aj: