Scéna akoby vystrihnutá zo známeho filmu Alfreda Hitchcocka, len namiesto vtákov hrajú v tomto prípade hlavnú úlohu krvilačné muchy. Tie do dediny Lozerov podľa ľudí prilákal miestny farmár, ktorý používal slepačie hnojivo na svojom poli. Neuvedomil si však, že ide o dokonalo živnú pôdu pre dotieravý hmyz. Za krátky čas tak muchy stihli naklásť milióny vajíčok a rozmnožujú sa nekontrolovateľnou rýchlosťou.

Invázia múch v ruskom mestečku.
Invázia múch v ruskom mestečku.
Zdroj: youtube

FOTKY z katastrofy nájdete v galérii >>

Problém v Lozerove je zatiaľ neriešiteľný. Ľudia sa boja vychádzať von. Muchy sa množia tak rýchlo, že je takmer nemožné ich zneškodniť. Sú všade. "Je to neznesiteľné. Bojím sa o svoje deti. Striekame na ne síce chemikálie, ale potom ten vzduch musíme dýchať aj my. Je to hrozné," hovorí obyvateľka zamorenej dediny. Farmár, ktorému to ľudia dávaju za vinu, však obvinenia odmieta. Hovorí, že hnojenie týmto štýlom je bežné.

Ľudia sa boja vychádzať na ulicu.
Ľudia sa boja vychádzať na ulicu.
Zdroj: youtube

"Nedá sa určiť, koľko ich je a ani odkiaľ prišli. Muchy existujú už milióny rokov a nachádzajú sa úplne všade na svete," bráni sa farmár Savčenko. Úrady už začali vyšetrovanie, ktoré by malo jeho štýl hnojenia preveriť. Ak mu preukážu vinu, môže ísť za mreže až na dva roky. Dovtedy však obyvateľom neostáva nič iné ako ostať vo svojich domoch a nevychádzať von.