Rusko v stredu vyhostilo maďarského diplomata po tom, čo Maďarsko v súvislosti s kauzou Skripaľ predtým v znamení spojeneckej solidarity s Britániou vyhostilo jedného ruského diplomata. Informovala o tom agentúra MTI. Vo vyhlásení zverejnenom na internetovej stránke ruského rezortu diplomacie sa uvádza, že ministerstvo zahraničných vecí si predvolalo maďarského veľvyslanca Jánosa Ballu, ktorému odovzdalo protestnú nótu.

Jedného z pracovníkov maďarského veľvyslanectva v Moskve označil ruský rezort diplomacie za nežiaducu osobu. Moskva toto opatrenie podľa vyhlásenia urobila ako "odvetný krok za nepriateľské a nepodložené vyhostenie ruského diplomata na základe nepotvrdených obvinení Británie".

Bývalého dôstojníka ruskej vojenskej rozviedky GRU Sergeja Skripaľa a jeho dcéru Juliju našli 4. marca v bezvedomí na lavičke pred obchodným centrom v anglickom meste Salisbury, kde žili. Británia z útoku, pri ktorom bola použitá nervovoparalytická látka novičok vyvinutá v bývalom Sovietskom zväze, obvinila Moskvu. Rusko však akúkoľvek zodpovednosť za útok odmieta.