Podľa nej sa Oleg Sokolov, bývalý učiteľ Štátnej univerzity v Petrohrade, momentálne nachádza v psychiatrickej liečebni vyšetrovacej väznice Butyrka v Moskve. Psychiatrickému vyšetreniu sa zrejme podrobí v špecializovanom vedeckom ústave v Moskve. Prevoz obvineného do Petrohradu sa do konca roka neplánuje.

Krásna Anastázia chcela manželstvo a deti. Jej naliehanie dopadlo fatálne.
Krásna Anastázia chcela manželstvo a deti. Jej naliehanie dopadlo fatálne.
Zdroj: youtube/facebook

Súd v Petrohrade má 5. decembra rozhodovať o Sokolovovom odvolaní sa proti jeho vzatiu do väzby. Advokát obvineného navrhol, aby sa toto pojednávanie konalo bez osobnej účasti jeho mandanta, a to prostredníctvom videokonferencie.

Posúdenie Sokolovovho psychického stavu nariadil súd po tom, ako sa pred dvoma týždňami počas rekonštrukcie trestného činu pokúsil o samovraždu.

 

Olega Sokolova zadržali 9. novembra v Petrohrade po tom, ako skočil do rieky Mojka, kde sa pokúšal ponoriť batoh s odrezanými ženskými rukami. V jeho  byte sa neskôr našlo aj ženské telo bez hlavy.

Historika následne hospitalizovali pre podchladenie. Počas výsluchu, ktorému sa podrobil v nemocnici na ďalší deň, sa k vražde priznal. Vysvetlil, že vražde predchádzala hádka zo žiarlivosti, pričom tvrdil, že mladá žena naňho zaútočila ako prvá, a to nožom. Uviedol, že konal v afekte.

Ruský profesor Oleg Sokolov mal oblečenú nepriestrelnú vestu a na hlave mal prilbu.
Ruský profesor Oleg Sokolov mal oblečenú nepriestrelnú vestu a na hlave mal prilbu.
Zdroj: Valentin Yegorshin

V snahe zamiesť stopy po čine sa rozhodol telo rozrezať na časti a zbaviť sa ich. Zistilo sa, že Sokolov vynášal kusy tela zo svojho bytu postupne počas dvoch dní. K samotnej vražde došlo 7. novembra.

Ruské médiá informovali, že 24-ročná zavraždená sa so 63-ročným Sokolovom chcela rozísť a presťahovať sa do Moskvy.

Médiá tiež uviedli, že Sokolov v roku 2008 zbil inú ženu a vyhrážal sa jej zabitím, ale nikdy z toho nebol obvinený.