Rozmaznaný kráľ?

Podľa spravodajského portálu Blesk.cz sa bývalý komorník nového kráľa vyjadril, že o ňom v sídle, kde býval predtým, ako sa stal panovníkom hovorili aj ako o „rozmaznanom princovi“.

Zamestnanci mu žehlia pyžamo, pripravujú kúpele a dokonca mu dávajú aj pastu na zubnú kefku. Bez prísnych pravidiel sa nezaobídu ani raňajky.

Nový britský monarcha sa narodil ako následník trónu, čo do značnej miery ovplyvnilo aj jeho výchovu. V rannom detstve sa o jeho veličenstvo starala pestúnka, neskôr mal mladý princ vlastný personál, ktorý plnil všetky jeho potreby.

FOTO Znudený princ George, podľa expertky, pomaly vystrkuje rožky! 

Paul Burell je bývalý komorník zosnulej kráľovnej Alžbety II. a slúžil aj milovanej princeznej Diane, ktorá sa stala obeťou tragickej nehody v roku 1997.

Burell odhalil každodenné požiadavky, ktoré má nový kráľ na svoj personál. Zamestnanci v jeho bývalom sídle Clarence House, kde býval so svojou manželkou Camillou, ho nemilo prezývajú aj „rozmaznaný princ.“

Ranná rutina kráľa podľa dostupných informácií teda vyzerá tak, že keď panovník vstane, očakáva komorníka, ktorý pripraví pastu na zubnú kefku.

Musí mu tiež vyžehliť pyžamo a dokonca žehlí aj šnúrky od topánok. Úlohou komorníka je aj pripraviť mu kúpeľ a to všetko podľa predstáv panovníka. Sluha musí strážiť teplotu vody a zátka vo vani musí mať jednu určitú polohu.

Anketa
Viete si predstaviť, že by vám obsluha žehlila šnúrky do topánok?

Samozrejmosťou je aj harmonogram pri raňajkách, ktorý musí personál striktne dodržiavať. Charles má podľa kráľovského personálu veľmi rád čerstvý domáci chlieb, čerstvé ovocie a ovocnú šťavu.

„Kdekoľvek sa pohne, jeho raňajky idú s ním,“ uviedol jeho šéfkuchár v minulosti a tiež prezradil, že monarcha má k dispozícií šesť rôznych druhov medu, špeciálne müsli a sušené ovocie.

Jednou z požiadaviek je aj to, aby sa syr a sušienky ohrievali na určitú teplotu. Personál teda musí dávať veľký pozor, aby mal vždy po ruke takzvanú ohrievaciu tácku. Zaujímavosťou je aj to, že ak kráľ cestuje na svoje vidiecké sídlo, ide s ním aj jeho posteľ, nábytok a obrazy.

Mladý princ George vystrkuje rožky!

Na mladého princa Georga (9) si posvietila expertka na kráľovskú rodinu a spisovateľka Katie Nichollová (45). Z najstaršieho syna Williama a Kate na prvý pohľad rastie mladý muž no podľa Nichollovej pomaly vystrkuje rohy.

Vo svojej novej knihe sa pustila do aristokratov a nevynechala ani najmladších členov! Popisuje, že najstaršiemu Georgeovi už vysvetlili, že jedného dňa sa stane kráľom a aj keď sa snažia deti viesť k zmyslu pre povinnosť, zatiaľ ich veľmi nezaťažujú.

„Vychovávajú svoje deti, najmä princa Georgea, s vedomím toho, kým je a akú úlohu raz zdedí. Zatiaľ ho však nechcú príliš zaťažovať,“ uviedla Nichollová pre spravodajský portál Daily Mail.

„George chápe, že jedného dňa bude kráľom. Ako malý sa v škole hádal s kamarátmi a uzemnil ich vražednou vetou: ,Môj otec bude raz kráľ, tak bacha!'“ prezradila spisovateľka.

Prečítajte si aj: