Existuje mnoho rôznych náboženských siekt, z ktorých niektoré sú široko známe a majú väčší počet členov a vplyv. Tu je zoznam niekoľkých najznámejších náboženských siekt:

Medzi najhoršie praktiky cirkví a siekt patrí:

Medzi najhoršie praktiky a rituály patria dodnes:

People's Temple (ľudský chrám): Táto sekta viedla masovú samovraždu v roku 1978 v Jonestowne, Guyana. Viac ako 900 členov spáchalo kolektívnu sebevraždu na pokyn svojho vodcu Jima Jonesa.

Aum Shinrikyo: Japonská sekta, ktorá vykonala sarinový teroristický útok v tokijskom metre v roku 1995. Útok si vyžiadal 13 obetí a tisíce ľudí bolo zranených. Sekta mala aj iné kontroverzné praktiky a jej vodca bol odsúdený za viacero zločinov.

Cirkvi Ježiša Krista Svätých posledných dní (Mormónska cirkev): Táto náboženská sekta verí v knihu Mormon a má svoje vlastné učenia a praktiky, ktoré sa odlišujú od tradičného kresťanstva.
Cirkvi scientológie: Založená science fiction spisovateľom L. Ron Hubbardom, scientológia tvrdí, že poskytuje technológie duševného zdravia a duchovného rastu.
Jehovoví svedkovia: Táto sekta je známa svojím odmietnutím transfúzií krvi, aktívnym misijným dielom a verí, že koniec sveta je blízko.
Moonovská sekta (Zjednotená cirkev): Založená Sun Myung Moonom, táto sekta verí, že Moon je druhým príchodom Krista a propaguje manželstvo na základe svojich učení.
Rajneeshee: Pôvodne známi ako Bhagwan Shree Rajneesh, tento hnutie vyznáva osvietenie prostredníctvom duchovného učiteľa a získalo pozornosť vďaka kontroverzným praktikám a konfliktom s vládou v Oregone v 80. rokoch.
Heaven's Gate: Táto sekta sa stala známou svojím masovým samovražedným aktom v roku 1997, keď viac ako 30 členov verilo, že odchádzajú na vesmírnu loď, ktorá sa nachádza za Hale-Boppovou kométou.