Boh odpúšťa všetkým, ja sa postarám, aby sa s bohom stretli. Tieto slová adresoval z Moskvy ruský prezident Vladimír Putin teroristom, ako reakciu na zistenia, podľa ktorých stáli za haváriou ruského airbusu teroristi. "Božie dielo je odpustiť teroristom, moje dielo je ich poslať k nemu," vyjadril sa viac než jasne Putin. Vzápätí po vyhlásení vydal Putin rozkaz bombardérom, aby zaútočili na pozície islamského štátu v Sýrii. Informuje o tom stránka Azutcahangja.

Aktéri útoku na airbus, traste sa! Putin otáča kartu

Na kritiku odpovedá jasne

Putina nedávno kritizovali, že len nominálne bojuje proti Islamskému štátu a je to vlastne boj proti sýrskemu diktátorovi Asadovi a jeho rebelom. Akonáhle sa však objavila správa o tom, že v lietadle nad Egyptom vybuchla bomba, Putin zverejnil vyhrážky na adresu IS. Okrem Francúzov tak podnikajú útoky na pozície islamistov v Sýrii aj Rusi.

Novinárka naletela

Hoci tento výrok vzbudil vo svete senzáciu, vo štvrtok sa ukázalo, že nešlo o slová, ktoré povedal ruský prezident. Novinárka, ktorá tieto tvrdenia priniesla, sa neskôr ospravedlnila s tým, že ich našla na Facebooku a následne zverejnila.