Pod textom modlitby za protiútok bola zverejnená definícia ukrajinských ozbrojených síl: uvádza sa v nej, že ide o "vojenskú formáciu, ktorá má podľa ústavy za úlohu obranu Ukrajiny, ochranu jej suverenity, územnej celistvosti a nedotknuteľnosti". Okrem toho webová stránka Kirillovej rezidencie vyzývala návštevníkov stránky, aby podporili Ukrajinu a jej vojakov.

Od začiatku invázie Ruska na Ukrajinu sa proukrajinskí hackeri nabúrali na mnohé ruské webové stránky, kde často zanechávali protivojnové odkazy a výzvy pre ruských občanov.

DW súčasne pripomenula, že útokom ruských alebo proruských hackerov boli často vystavené nielen webové stránky na Ukrajine, ale aj jej spojencov na Západe.

Napríklad ešte v máji 2022 poslanci nemeckého Bundestagu zhodnotili situáciu v oblasti kybernetickej bezpečnosti v Nemecku ako "mimoriadne napätú", pričom niektoré z počítačových útokov dokonca narušili webové stránky nemeckého ministerstva obrany a úradu nemeckého kancelára.

KK17 Moskva - Patriarcha ruskej pravoslávnej cirkvi Kirill počas veľkonočnej pravoslávnej bohoslužby v Chráme Spasiteľa Krista v Moskve 15. apríla 2023. FOTO TARS/AP Russian Orthodox Church Patriarch Kirill conducts an Orthodox Easter service in the Christ the Savior Cathedral, in Moscow, Russia, Saturday, April 15, 2023. (Pavel Bednyakov, Sputnik, Kremlin Pool Photo via AP)
Zdroj: Pavel Bednyakov

Podľa agentúry Reuters hackerská skupina Cold River v lete 2022 zaútočila na tri americké jadrové výskumné laboratóriá, pričom pre každú z týchto troch inštitúcií vytvorila falošné prihlasovacie stránky a jadrovým vedcom poslala e-maily v snahe prinútiť ich prezradiť svoje heslá. Nie je známe, či bol tento pokus o hackerský útok úspešný.

Okrem toho sa v auguste 2022 proruskí hackeri nabúrali na webové stránky fínskeho parlamentu a v októbri boli napadnuté weby  poľského a slovenského parlamentu. Útok na poľský web sa odohral na pozadí rozhodnutia poľského Senátu uznať režim v Rusku za teroristický.