Na akciu dohliadal početný policajný kontingent. Celkovo je v regióne kvôli summitu G7, ktorý sa koná na neďalekom zámku Elmau, nasadených približne 18.000 policajtov.      

Polícia spresnila, že zadržala dve osoby - jedna z nich bola neplnoletá, druhou bola žena, ktorú po zadržaní postihla nevoľnosť a omdlela.

Organizátori uviedli, že na zhromaždenie prišlo približne 2000 ľudí, ale polícia ich počet odhadla na asi 800. Nedeľňajšia demonštrácia bola zameraná na zmenu klímy a obavy z možnej eskalácie vojny na Ukrajine.

S cieľom apelovať na lídrov priemyselne najrozvinutejších krajín skupiny G7, aby sa viac zasadzovali za boj proti klimatickej zmene, sa už v sobotu zišli tisíce ľudí v Mníchove. Polícia na tejto akcii zadržala 11 ľudí, väčšinu z nich v nedeľu prepustila na slobodu.

Predstavitelia skupiny G7 - Británie, Spojených štátov, Kanady, Francúzska, Nemecka, Talianska budú na summite na zámku Elmau  rokovať o vojne na Ukrajine, klimatickej zmene, energetických otázkach a prehlbujúcej sa potravinovej kríze.

Summit G7 potrvá do utorka, uzavrela agentúra DPA.