Viac FOTO nájdete TU!

Tak ako v zahraničí, aj na Slovensku sú frekventované cesty, popri ktorých postávali kňažky lásky čakajúce na svojich zákazníkov. V súvislosti s nariadenými opatreniami pre pandémiu koronavírusu sa však vytratili rovnako ako ich klienti. Napriek tomu, že sa to mnohým môže zdať ako dobrá správa, pre sexuálne pracovníčky nastali ťažké časy. Spolu s klientelou totiž prichádzajú aj o svoj zárobok a živobytie.

Prostitúcia je považovaná za najstaršie remeslo.
Prostitúcia je považovaná za najstaršie remeslo.
Zdroj: Wikipedia, internet

Problémom sú aj uzavreté hranice

Množstvo prostitútok - či už u nás, vo svete alebo v susednom Česku, postávali na krajniciach frekventovaných diaľnic do iných krajín. Klientela bola teda vo väčšine prípadoch zahraničná. Aktuálne, keď sú hranice uzavreté, prichádzajú o klientov aj tie, ktoré sa nákazy koronavírusu neboja. Podobne upadajú aj eskortné služby, keďže strach z nákazy je veľký. Nielen u dievčat poskytujúcich sexuálne potešenie, ale aj u klientov. Napríklad v takej Británii vnímajú aktuálnu situáciu prostitútok katastrofálne. O ich situácii prehovorila hovorkyňa organizácie English Collective of Prostitutes Niki Adams.

Pouličná prostitútka si dnes na chlieb zarobí len ťažko.
Pouličná prostitútka si dnes na chlieb zarobí len ťažko.
Zdroj: northfoto.com

Tá sa obáva toho, že časť dievčat, ktoré si na život zarábajú svojím telom, bude riskovať svoje zdravie v opustených oblastiach, len aby neprišli o svoje živobytie. Upozornila tak na to, že na týchto miestach na ne môžu striehnuť aj iné hrozby - ako len obava z nakazenia sa koronavírusom. Za ich práva sa postavili aj aktivisti, ktorí by toto odvetvie chceli v blízkej budúcnosti dekriminalizovať, aby muži aj ženy vykonávajúci toto povolanie mali nárok na finančnú podporu od štátu.

 

Mohlo by vás zaujímať: