Podozrivú strelkyňu zastrelili počas zásahu policajti. Tragický incident sa odohral na presbyteriánskej základnej škole pre približne 200 žiakov. Polícia dodala, že strelkyňa bola zrejme tínedžerka. Vyzbrojená bola dvoma útočnými puškami a pištoľou.

Bezprostredne nebolo známe, či počas tohto tragického incidentu niekto ďalší utrpel zranenia. Študentov vyprevadili zo školy policajti.

ZÁBERY z miesta tragického incidentu nájdete v GALÉRII

Biely dom v pondelok označil streľbu na súkromnej kresťanskej základnej škole v americkom meste Nashville za "srdcervúcu". Uviedla to hovorkyňa Bieleho domu Karine Jean-Pierreová. TASR prevzala správu z agentúry AFP.

"Koľko detí ešte musí byť zavraždených, kým sa republikáni v Kongrese zmobilizujú a budú konať tak, aby schválili zákaz útočných zbraní?" nastolila otázku.

Americký prezident Joe Biden v pondelok v spojitosti s tragickou streľbou na súkromnej kresťanskej základnej škole v americkom meste Nashville povedal, že násilie páchané strelnými zbraňami v USA "trhá dušu" tejto krajiny. TASR správu prevzala z agentúry AFP.

"Je to proste choré," povedal Biden v Bielom dome a ocenil políciu za rýchlu reakciu.  Zároveň vyzval americký Kongres, aby schválil návrh zakazujúci prechovávanie špecifického druhu strelných zbraní, označovaného v USA termínom útočná zbraň (assault weapon). "Trhá to naše komunity, trhá dušu tejto krajiny," dodal.