Hasiči získavajú vodu medzičasom z koryta rieky Moravy za pomoci veľkokapacitných čerpadiel a dúfajú, že sa postihnutej oblasti bude vyhýbať silnejší vietor, ktorý by mohol opäť prispieť k rozšíreniu požiaru. Ako informuje Hodonínsky denník s odvolaním sa na hovorcu zásahových síl Aleša Nováka, pokračuje veľmi fyzicky namáhavé dohasovanie ohnísk požiaru a horenia v podraste.

Pomáhajú aj hasiči zo Slovenska

Na likvidácii rozsiahleho lesného požiaru v okolí mestečka Bzenec v  juhomoravskom okrese Hodonín sa už podieľajú aj posily zo Slovenska, konkrétne  príslušníci profesionálneho a dobrovoľníckeho hasičského zboru z Trnavského kraja. Informáciu priniesol Hodonínsky denník. Slovenské posily budú pomáhať pri hasení s hasiacim tankom a desiatimi automobilovými cisternovými striekačkami, z ktorých je jedna veľkokapacitná.

Vývoj ovplyvní počasie

Menej radostná je meteorologická situácia v  regióne, kde sa po predpoludňajšom bezvetrí opäť zdvihol vietor, ktorý môže poriadne skomplikovať život zainteresovaných na likvidácii požiaru. Už teraz je evidentné, že rozdúchal niektoré tlejúce ložisk. Hasičom sa zatiaľ darí požiar lokalizovať a neumožniť plameňom ďalšie rozšírenie. Ďalší vývoj však do značnej miery ovplyvní počasie v oblasti.