Nasadená liečba podľa Sunaka zaberá a premiér má dobrú náladu. V londýnskej Nemocnici sv. Tomáša strávil už tri noci po tom, ako ho v nedeľu hospitalizovali. V pondelok ho presunuli na jednotku intenzívnej starostlivosti s vysokou teplotou a silným kašľom.
      
Britský premiér dostal kyslíkovú podporu, ale nie je napojený na pľúcnu ventiláciu. Minister zahraničných vecí Dominic Raab ako jeho dočasný zástupca vyhlásil, že 55-ročný Johnson bude už čoskoro opäť viesť krajinu v boji proti koronavírusu.

      
Raab prevzal niektoré z premiérových úloh  okrem iného predsedá aj každodenným zasadnutiam vlády. V prípade, že by sa práceneschopným stal aj Raab, zodpovednosť za riadenie krajiny by prevzal Sunak.
      
Johnsonovi diagnostikovali COVID-19 26. marca. Niekoľko hodín po premiérovi ohlásil pozitívny výsledok na koronavírus aj britský minister zdravotníctva Matt Hancock. Na ochorenie vyvolané koronavírusom bol pozitívne testovaný i nasledovník trónu princ Charles. Celkový počet nakazených osôb v Británii dosiahol v stredu 60.733 a 7079 ľudí ochoreniu podľahlo.