O rodine Kennedyovcov sa už roky traduje, že ich životy sprevádza akási záhadná kliatba. Vraždy, samovraždy, psychické poruchy aj tragické úmrtia pri nešťastiach prenasledujú rodinu už desaťročia. Po atentátoch na prezidenta Johna F. Keneddyho a neskôr aj na jeho brata Roberta trápia rodinu tragické osudy. Po minuloročnej samovražde vnučky Kennedyho, Saoirse Roisin Kennedy, zasiahla rodinu ďalšia zdrvujúca správa.

Ďalšie FOTO nájdete v galérii >>

Polícia v Marylande našla v pondelok večer telo 40-ročnej Maeve Kennedy Townsend McKeanovej, vnučky Roberta F. Kennedyho, ktorá bola nezvestná spolu s 8-ročným synom od 2. apríla. Stalo sa tak po tom, čo jej kanoe zmizlo vo vodách zálivu Chesapeake. Maeve robil spoločnosť v kanoe jej 8-ročný syn Gideon, ktorého pozostatky vyšetrovatelia našli krátko po objavení tela matky, asi 600 m ďalej.

Úrady sa domnievajú, že matku so synom zasiahli silné poveternostné podmienky, ktoré im znemožnili pádlovať späť k pobrežiu. Následne sa s nimi kanoe prevrátilo vo vlnách a ich telá odplavil silný prúd. Americká pobrežná stráž to oznámila v piatok podvečer, keď objavili prevrátené kanoe.

Polícia v Marylande našla v pondelok večer telo 40-ročnej Maeve Kennedy Townsend McKeanovej, vnučky Roberta F. Kennedyho, ktorá bola nezvestná spolu s 8-ročným synom od 2. apríla.
Polícia v Marylande našla v pondelok večer telo 40-ročnej Maeve Kennedy Townsend McKeanovej, vnučky Roberta F. Kennedyho, ktorá bola nezvestná spolu s 8-ročným synom od 2. apríla.
Zdroj: Mike PONT / AFP / Profimedia

O prípade informoval aj jej zdrvený manžel a otec Gideona. "Gideon a Maeve hrali kickball pri malej plytkej zátoke za domom a jeden z nich kopol loptu do vody. Zátoka je chránená oveľa pokojnejším vetrom a vodou ako vo väčšina zátok v Chesapeake. Nasadli do kanoe s úmyslom jednoducho získať loptu. Nejakým spôsobom ich vtlačil vietor alebo príliv do otvorenej zátoky. Asi o 30 minút neskôr si ich všimol okoloidúci z pevniny, ktorý ich videl ďaleko od brehu, a zavolal políciu. Bohužiaľ, to bolo naposledy, čo ich niekto videl," uviedol na facebooku manžel zosnulej David McKean.

O rodine Kennedyovcov kolujú už desaťročia príbehy, ktoré sú spájané s tragickými úmrtiami. Ani moc, sláva či peniaze nezabezpečili miláčikom Ameriky pokojný a šťastný život. Za nešťastím rodiny je pritom údajne kliatba.

O tragických príbehoch členov klanu Kennedyovcov a rodinnej kliatbe sa dočítate na nasledujúcich stranách.