Obec, kde automechanik Peter žil spolu s manželkou a dvomi deťmi, zahalila depresia a smútok, opísal Blesk vo svojej reportáži. Meno Petrovej rodiny ani názov dedinky médium z pochopiteľných dôvodov neuviedlo. Podľa starostu českej obce je všetko „čerstvé a hrozné“.

„Nikto o ničom inom nehovorí,“ povedal starosta. Rodina sa na vysnívanú dovolenku podľa miestnych veľmi tešila a Peter ešte s elánom zháňal topánky do vody. Pramálo tušil, že o niekoľko dní ho zabije kráľ morí, ktorému skočí priamo „do náručia“.

Zomrel takmer okamžite

Peter podľa vyjadrenia starostu egyptského letoviska Marsá Alam, kde Čech s rodinou dovolenkoval, zomrel krátko po tom, čo skočil z hotelového móla do vody. Žralok ho zabil hneď prvým zahryznutím. Nechýbalo pritom veľa a o život mohla prísť aj Petrova manželka, ktorá sa chystala skočiť do mora hneď po manželovi. Keď však videla, čo sa nedeje, zostala na móle.

Čech (†42) bol údajne mŕtvy už po prvom zahryznutí žraloka. Zviera potom nešťastníka stiahlo do hĺbky.
Zdroj: reprofoto Blesk.cz/Shutterstock

Zakliata dedina?

Tragédie sa malej obci v Bielych Karpatoch, zdá sa, lepia na päty. Podľa Blesku zomrelo počas troch týždňov, okrem samotného Petra, ďalších sedem obyvateľov. Časť zomrela tragicky, časť prirodzenou cestou.

„Takú letnú bilanciu si tu nikto nepamätí,“ zakončil Blesk svoju reportáž.

Anketa
Bojíte sa na dovolenke pri mori útoku žraloka?

Viac na Pluska.sk: