Ide vraj nielen o plán, ako kompenzovať straty, ale aj o poskytnutie pomoci infikovaným občanom, ktorí nechcú svojím zdravotným stavom ohroziť rodinu.

Anketa
Ak by ste sa nakazili a otvorili by takýto hotel aj u nás, využili by ste jeho služby?
  • 90%
  • 10%

Nie každý totiž podľa Svobodu môže využiť luxus prázdneho bytu, v ktorom sa dá prečkať karanténa. Ubytovanie na Legerovej 9 navyše pre protipandemické opatrenia zíva prázdnotou, toto riešenie je teda zaujímavým kompromisom - pomôže aj zarobí. COVID-hotel je navrhnutý tak, aby sa jeho hostia vôbec nestretli s personálom. Všetky formality je možné vybaviť cez internet a bezkontaktné je ako predanie kľúčov, tak aj dodávka jedla z neďalekej reštaurácie.

Prvých hostí už tento špeciálny COVID-hotel privítal, je teda možné, že sa nápad uchytí a čoskoro sa v Česku otvoria ďalšie takéto zariadenia.
Prvých hostí už tento špeciálny COVID-hotel privítal, je teda možné, že sa nápad uchytí a čoskoro sa v Česku otvoria ďalšie takéto zariadenia.
Zdroj: Blesk.cz

Komunikácia so zamestnancami počas check-inu prebieha cez webkameru a nakazení ľudia sa vôbec nedostanú do priestoru, kde sa nachádzajú zdravé osoby. Hotel ponúka aj možnosť donášky potravín, liekov a novín. Prvých hostí už tento špeciálny COVID-hotel privítal, je teda možné, že sa nápad uchytí a čoskoro sa v Česku otvoria ďalšie takéto zariadenia.

VIDEO: Ako sa Česi lúčili pred mesiacmi s koronou...

Prečítajte si aj: