Terénne autá triedy G sa vyrábajú od roku 1979 a aj najnovšia verzia má ich typické znaky – hranatú účelnú karosériu a podvozok prispôsobený na jazdu mimo pevných ciest. Vnútri je to však úplne iný svet.

Európskym autom roku sa stal Peugeot 3008, konkurovala mu len Alfa Romeo Giulia

Predné sedadlá sú zakryté pevnou strechou, zadný pár zakrýva posuvná strecha. Stlačením jedného gombíka si tak možno vychutnávať nerušený pohľad na modrú oblohu.

Auto má stály pohon všetkých štyroch kolies a vďaka konštrukcii náprav má svetlú výšku až 45 cm.
Zdroj: Mercedes-Benz

Opel je definitívne vo francúzskych rukách! Tipnite si, za koľko...

Každý zo štvorčlennej posádky sedí v samostatnom sedadle, ktoré sa mu prispôsobí. Vyhrievanie a masážne funkcie sú samozrejmosťou. Všetko je potiahnuté dvojfarebnou kožou.

Prvé tri superdrahé Chirony už miera k svojim majiteľom! (+video)

Pocit z jazdy v limuzíne dodáva aj priehľadná stena, ktorá po stlačení jedného tlačidlá oddelí zadné sedadlá od predných. Po stlačení ďalšieho tlačidla sklo stmavne a oba priestory budú úplne oddelené. Pasažieri vzadu majú k dispozícii dva multifunkčné displeje s uhlopriečkou 25 cm, výklopné stolíky ako v lietadle a držiaky na nápoje, ktoré ich podľa potreby ochladia či zohrejú.

Pocit z jazdy v limuzíne dodáva aj priehľadná stena, ktorá po stlačení jedného tlačidlá oddelí zadné sedadlá od predných.
Zdroj: Mercedes-Benz

Zadné sedadlá sa dajú úplne sklopiť a zmeniť na ležadlá. Pod kapotou je dvanásťvalcový motor s objemom 6 litrov a dvomi turbami. Jeho výkon je 463 kW, čiže 630 koní.

Auto má stály pohon všetkých štyroch kolies a vďaka konštrukcii náprav má svetlú výšku až 45 cm. Nemusíte sa však báť, že do vnútra musíte šplhať – nastupovanie uľahčujú elektricky výsuvné stupačky. Mercedes-Benz G650 Maybach Landaulet vyrobia v prísne limitovanej sérii 99 kusov.

Predné sedadlá sú zakryté pevnou strechou, zadný pár zakrýva posuvná strecha.
Zdroj: Mercedes-Benz

Svojou cenou tromfne Bentley Bentayga, ktorý sa na trhu objavil vlani a s cenou 229 000 dolárov je momentálne najdrahším sériovým SUV.

Na budúci rok chce svoje prvé auto v tejto kategórii predstaviť aj ďalšia luxusná značka – Rolls-Royce. Pri ňom sa očakáva cenovka vyššia ako 400 000 dolárov.