Z výsledkov súdnej pitvy tela finančníka Jeffreyho Epsteina vyplýva, že spáchal samovraždu, keď sa vo svojej cele obesil. Informovala o tom agentúra AP. Cudzie zavinenie Epsteinovej smrti úrady oficiálne vylúčili.

Finančník a odsúdený pedofil Jeffrey Epstein zomrel v sobotu 10. augusta v newyorskej väznici. Okolo jeho smti vznikli pochybnosti, keďže popri zraneniam zodpovedajúcim obeseniu bola pri pitve zistená aj zlomenina kostí v krku. Tie najčastejšie utrpia obete, ktoré niekto zaškrtí.

O tom, že by mal Epstein spáchať samovraždu nenasvedčovalo podľa svedkov ani jeho správanie tesne pred smrťou. Údajne bol v piatok v skvelej nálade a s právnikom sa lúčil so slovami: "Uvidíme sa v nedeľu." Mŕtveho ho našli v sobotu ráno o 6:30. Oficiálne stanovisko ale napokon preda len potvrdzuje samovraždu.

Epsteina zatkli 6. júla a obvinili zo založenia kriminálnej siete, ktorá mu umožňovala pohlavne zneužívať desiatky neplnoletých dievčat. Podľa predstaviteľov prokuratúry mal Epstein v rokoch 2002 až 2005 platiť neplnoletým dievčatám za masáže, pričom ich následne vo svojich domoch na Floride a v New Yorku pohlavne zneužíval. Jeho najmladšia obeť mala len 14 rokov.

Epstein sa poznal s mnohými vplyvnými ľuďmi, medzi ktorých patrí aj Donald Trump.
Epstein sa poznal s mnohými vplyvnými ľuďmi, medzi ktorých patrí aj Donald Trump.
Zdroj: Davidoff Studios Photography

 Americký minister spravodlivosti a generálny prokurátor William Barr v pondelok vyhlásili, že úrady budú pokračovať vo vyšetrovaní prípadu Epstein. Zdôraznil tiež, že vyšetrovať sa budú aj všetky okolnosti smrti finančníka.