Louisa Vesteragerová Jespersenová z Dánska a Nórka Maren Uelandová sa stali obeťami dvojnásobnej vraždy v Maroku kam sa spoločne vybrali na dovolenku. 

Podľa portálu The Local mali v Maroku zadržať ďalšieho podozrivého muža z tohto ohavného činu. Muž, ktorého zadržali má údajne švajčiarské ale aj britské občianstvo a jeho úloha v prípade momentálne nie je známa.

Oblasť, v ktorej sa našli telá študentiek je medzi turistami veľmi obľúbená.
Oblasť, v ktorej sa našli telá študentiek je medzi turistami veľmi obľúbená.
Zdroj: youtube

Švajčiarska federálna polícia portálu potvrdila jeho zatknutie a uviedla, že muž mal bydlisko aj v Maroku aj vo Švajčiarsku. Ide už o druhého Švajčiara, ktorý je z vraždy podozrivý. Prvého 25-ročného muža, ktorý má španielské ale aj švajčiarske štátne občianstvo polícia zadržala ešte 29. decembra 2018.

Podľa španielských novín El Mundu tvrdil, že mal v hlave démonov, ktorí mu hovorili, čo má robiť a vďaka Koránu sa mu podarilo ovládnuť ich.  Zadržaný muž sa podľa ich informácií hlásil k "extrémistickej ideológii“.

Miesto, kde brutálne zavraždené Európanky našli, sa nachádza zhruba 10 km od turistickej dedinky Imlíl v pohorí Vysoký Atlas. Po obhliadnutí tiel sa zistilo, že obe boli znásilnené a neskôr brutálne zavraždené.

Medzi podozrivými je viac ľudí a polícia intenzívne pracuje na vyriešení tohto prípadu.