Smrť troch ľudí obrátila väčšinu Grékov proti demonštrantom. Keď grécki demonštranti vtrhli do banky, mladá žena zavolala matke, aby ju upokojila. "Iba vykrádajú bankomaty a rozbíjajú výlohy, my sme v bezpečí na druhom poschodí. Kým pôjdem domov, ešte zavolám," upokojovala žena vo štvrtom mesiaci tehotenstva svoju mamu . Druhého telefonátu sa však nedočkala. Demonštranti do okien začali hádzať horiace fľaše a Angeliki Papathanasopoulou zomrela spolu s ďalšími dvoma kolegami zomrela v plameňoch. Manžel sa ju snažil ešte zachrániť, ale zadržala ho polícia.

Tá teraz podrobne skúma zábery priemyselných kamier, na ktorých demonštranti rabujú banku a hádžu zapálené fľaše do jej okien. 

Fakt, že všetky tri obete boli obyčajní zamestnanci banky a nepatrili k vrstve boháčov spôsobil, že Grékom pripadá pokračovanie protestov hlúpe a začínajú sa zmierovať s uťahovaním opaskov.

Piatkového pohrebu sa zúčastnili stovky, možno tisíce ľudí , aby vyjadrili ľútosť nad zbytočnou smrťou tehotnej ženy. "Môžem len dúfať, že jej smrť nebude márna a nič podobné sa už nikdy nebude opakovať," povedal otec mŕtvej ženy Zacharis.