Viac FOTO nájdete TU!

Kráľovná Alžbeta (†96) bola ešte v utorok na záberoch usmiata a ostražitá, no stále krehká, ako nevyhnutný dôsledok jej pribúdajúcich rokov používala palicu a mala veľké modriny na rukách.

Archívne FOTO: Záverečný deň osláv platinového jubilea kráľovnej Alžbety II.
Zdroj: Getty

Usmievavá hlava štátu vyzerala veselo a počas audiencie, ktorá nasledovala po návšteve odchádzajúceho premiéra Borisa Johnsona, keď podal demisiu, použila vychádzkovú palicu. Bolo to prvýkrát počas jej 70-ročnej vlády, čo kráľovná vymenovala premiéra v Balmorale.

V utorok sa tiež prvýkrát objavila na verejnosti po 47 dňoch, pričom si užívala zaslúženú ročnú prestávku. Okrem toho, že sa kráľovná v utorok stretla s pánom Johnsonom a so slečnou Trussovou, mala aj ďalšiu povinnosť: odovzdať svojmu odchádzajúcemu tajomníkovi pre komunikáciu Donalovi McCabeovi insígnie poručíka Kráľovského viktoriánskeho rádu – poctu v osobnom dare panovníka za službu pre vládu.

Anketa
Myslíte si, že kráľovná Alžbeta prekoná zdravotné ťažkosti?

Napriek tomu, že kráľovná nebola v práve najlepšej kondícii, nič nenaznačovalo, že by bol jej zdravotný stav tak znepokojujúci. O to viac svet zasiahla správa o jej smrti.