Viac FOTO nájdete TU!

Kráľovskí hovorcovia v stredu popoludní zdôraznili, že nie je žiaden dôvod na obavy o zdravie kráľovnej Alžbety (95). Napriek ich vyjadreniam boli nakoniec nútení na poslednú chvíľu zrušiť jej plánovanú návštevu Severného Írska, kde na kráľovnú v Belfaste už čakali zamestnanci paláca. Rozhodnutie lekárov a odporúčania o nariadení odpočinku prišli podľa britského denníka Daily Mail už v utorok večer po tom, ako sa kráľovná od začiatku mesiaca zúčastnila až na 19 oficiálnych stretnutiach. S odporúčaním lekárov nakoniec britská panovníčka neochotne súhlasila a návštevu Severného Írska odvolala na poslednú chvíľu v stredu večer. Následne mali kráľovnú presunúť do nemocnice, kde strávila noc a podstúpila niekoľko vyšetrení.

Zdroj: WPA Pool

Buckinghamský palác uviedol: "Po odporúčaniach lekárov má kráľovná nariadené niekoľko dní odpočívať. V stredu popoludní navštívila nemocnicu z dôvodu niekoľkých preventívnych vyšetrení. Na Windsorský hrad sa vrátila dnes (vo štvrtok) na obed a má stále dobrú náladu," uvádza sa vo vyhlásení paláca. Podľa všetkého jej lekár nariadil odpočinok po množstve pracovných povinností v tomto mesiaci. 

Vrátane svojho návratu z Balmoralu, kde strávila leto, kráľovná od začiatku októbra precestovala takmer 1 000 míľ. Minulý týždeň bola nútená prvýkrát začať používať vychádzkovú palicu na verejnosti, čo je jasnou pripomienkou jej veku. Fanúšikovia kráľovskej rodiny si tiež všimli, že kráľovná Alžbeta v poslednom čase pochudla. Niet sa teda čomu čudovať, že britský národ sa o jej zdravie skutočne obáva.

Zdroj: Frank Augstein

Hovorca Buckinghamského paláca uviedol: „Kráľovná neochotne prijala lekársku pomoc, aby si niekoľko dní oddýchla. Jej veličenstvo má dobrú náladu a je sklamané, že nebude môcť navštíviť Severné Írsko. Kráľovná posiela ľudu Severného Írska svoje najsrdečnejšie priania a teší sa na návštevu v budúcnosti.“

Anketa
Myslíte si, že je nariadenie lekárov skutočne len preventívne?

Kráľovské zdroje pre médiá uviedli, že nie je dôvod na obavy, a zdôraznili, že rozhodnutie bolo prijaté výlučne ako „preventívne“ opatrenie.