Po ťažkom tehotenstve oznámili Lynsey lekári, že dieťatko sa nenarodí živé, píše Daily Mail. Začal sa boj o jej život. Po prebudení z kómy sa ešte pätnásť dní o syna s manželom starali ako keby bol nažive.

Zúfalý čin mladej mamičky (28): Zobrali jej deti, potom nastal horor

Dom krkavčej matky ukrýval osem mŕtvych novorodencov: Súd jej vymeral trest

Telíčko bolo studené a tvrdé

Manželia Bellovci majú už tri deti - Daisy (10), Maxa (7) a Poppy (4). V decembri 2013 Lynsey otehotnela nečakane štvrtýkrát. Problémy mala pritom už pri predchádzajúcom tehotenstve. Sken v 32. týždni ukázal, že dieťa dobre nerastie. S blížiacim sa termínom Lynsey prudkú stúpol krvný tlak a ruky aj nohy mala stále opuchnuté.

Prvého augusta 2014 dostala veľké bolesti. Pôrodná asistentka sa márne snažila zaznamenať tlkot srdiečka. Lekári potvrdili najhoršie matkine obavy - Rory už nie je nažive. Lynsey začala silno krvácať. Placenta sa totiž oddelila od maternice. Stratila až osem litrov krvi. Lekári boli nútení urobiť hysterektómiu. Lynsey začali zlyhávať obličky. Dva dni bola v umelom spánku.

Po prebudení na ňu čakala smutná správa. Telíčko syna však chcela vidieť, hoci ako povedala, bola z toho vydesená. "Nevedela som, ako bude vyzerať. Keď som natiahla ruku, aby som sa ho dotkla, bol chladný a jeho líčka boli tvrdé," povedala zdrvená matka.

Po pätnástich dňoch prišiel ten čas

Lynsey si uvedomila, že synčekovi dlží to, aby ho popestovala ako ostatné svoje deti. "Rory bol môj syn. Potrebovala som sa o neho postarať, meniť mu plienky a spoznať ho," povedala Lynsey. Ako pokračovala s každým kúpaním a hojdaním v náručí jej puto k synčekovi rástlo.

Počas pätnástich dní bol Rory v chladnej miestnosti. Rodičia ho mohli vidieť tak často, ako to bolo možné. Smútiaci pár menil chlapčekovi plienky, kolísal ho v náručí, čítal mu rozprávky a kúpal ho. Po pätnástich dňoch sa z ťažkého úderu osudu ako tak spamätali a nechali Roryho navždy odísť.

Roryho pochovali po boku dedka. "Ľudia sa cítia trápne, keď pri mne spomenú Roryho meno, ale ja o ňom rada hovorím. Je súčasťou našej rodiny rovnako ako naše živé deti. Nikdy naňho nezabudnem," dodala Lynsey, ktorá priznala, že je rada, že žije.