Neznámy podvodník si na sociálnej sieti vytvoril profil, pod ktorým vystupoval sfalošnou totožnosťou. Vydával sa za svetoznámeho herca Ramiho Maleka (37), ktorý za svoje herecké výkony získal aj sošku Oscara.

Na falošný profil podvodníka sa nechala nachytať vydaná matka dvoch detí zo susedného Česka. „Napísala mu a podvodník ju ubezpečil, že je skutočne zmienený herec. To jej stačilo,“ situáciu pre Blesk.cz objasnil kriminalista Ladislac Rozík.

Oscarový Rami Malek
Oscarový Rami Malek
Zdroj: profimedia.cz

Žena bola z novej známosti šťastím bez seba. Konverzácia naberala na obrátkach, dvojica sa dostala aj k téme hercovej návštevy Česka. „Rami Malek“ mal, tak ako každý herec, hviezdne nároky. „Postupne žiadal peniaze na letenku, pobyt, výlohy pre svojho agenta. Suma sumárum, fanúšička do zahraničia posllala 175 tisíc korún,“ uviedol Rozík. V prepočte suma vychádza na 6 800 eur.

Poškodená sa však stretnutia so svojou hviezdou nedočkala. Hneď po tom, ako „Rami“ získal, čo chcel, zľahla sa po ňom zem.

Podobných prípadov je u našich susedov stále viac. „Dokážu zacieliť na ženy na sociálnych sieťach alebo na zoznamovacích portáloch, obvykle si vyhliadnu rozvedenú ženu, oslovia ju s dôkladne pripraveným príbehom podloženým precítenou komunikáciou. Páchatelia sa snažia komunikovať česky, obvykle pomocou prekladača, alebo svoje predstierané city predávajú v angličtine,“ vysvetlil kriminalista. Páchatelia sa majú najčastejšie vydávať za amerických vojakov na Blízkom Východe či diplomatov OSN.