Žena nemeckej národnosti, ktorú polícia identifikovala ako Elisabeth R., je podozrivá z toho, že bola vedúcou skupiny radikálov, ktorá chcela uniesť Lauterbacha a zničiť zariadenia elektrickej rozvodnej sústavy a spôsobiť tak celoplošný výpadok elektriny. Vo štvrtok to oznámila nemecká prokuratúra. TASR správu prevzala z agentúry Reuters.

Od prevalenia sa plánovaného únosu v apríli polícia zatkla ďalších štyroch podozrivých, ktorí boli napojení na skupiny bojujúce proti pandemickým opatreniam, a tiež na hnutie Reichsbürger, ktoré popiera existenciu moderného nemeckého štátu.

"Cieľom tejto skupiny bolo vytvorenie vojnových podmienok v Nemecku a zvrhnutie spolkovej vlády a parlamentnej demokracie," uvádza sa vo vyhlásení prokuratúry.

Podľa prokuratúry bola Elisabeth R. zapojená do koordinovania činnosti radikálov a obstarávania zbraní a výbušnín a mala tiež za úlohu naverbovať do skupiny viac podobne zmýšľajúcich jedincov. Podozrivá žena sa vo štvrtok postaví pred súd, ktorý rozhodne o tom, či poputuje do väzby, kým bude oficiálne obžalovaná.