Odkedy sa pandémia zakorenila za éry skeptického Donalda Trumpa v USA, Spojené štáty kraľujú čiernej listine covidu. Alarmujúci počet nových prípadov však hlásili za posledných sedem dní aj Nemecko a Británia.

Medzi najhoršie krajiny, čo sa tohto týka, patria aj Holandsko, Poľsko, Francúzsko, Ukrajina, Česko, Belgicko a Rakúsko. Slovensko skončilo podľa údajov servera worldometers.info na 18. mieste v počte nových nakazených za týždeň.

Proti prúdu ide aj Austrália, ktorá po prvýkrát od začiatku pandémie ruší zákaz pricestovania pre niektorých cudzincov. Platí to však len pre ľudí cestujúcich za prácov a zaočkovaných návštevníkov z Japonska a Južnej Kórei.
Zdroj: Profimedia

Pre porovnanie, krajiny ako Nórsko, Fínsko či Dánsko, ktoré majú porovnateľný počet obyvateľov, sú na tom oveľa lepšie. Zatiaľ čo na Slovensku pribudlo za sedem dní vyše 51-tisíc chorých, v Nórsku len 15-tisíc a vo Fínsku dokonca len sedem. Škandinávske krajiny sa však môžu pochváliť vysokou mierou zaočkovanosti; od 69 % do 76 %. Slovensko má zhruba 43 % plne zaočkovanej populácie.

Anketa
Zvláda podľa vás Slovensko pandémiu dobre?

Najväčší „covidbijci“

Pokračovanie nájdete na ďalšej strane >>>