Podľa dostupných informácií zviera na dieťa zaútočilo priamo v obývačke, pred zrakmi všetkých prítomných.

Českému denníku Blesk sa teraz ozvala babička chlapca, pani Libuše (50): „Povedala som im to do očí: Zabili ste malého, lebo ste ho nestrážili!“ povedala.

Prehovorila mama chlapčeka, ktorého zabil pes: Bola to sekunda!

Babička Libuša prišla o svojho vnúčika.
Babička Libuša prišla o svojho vnúčika.
Pavel Ry?link

Majiteľkou kríženca argentínskej dogy a rotvajlera, Arona bola Vlastíkova teta, ktorá tiež prišla na návštevu k matke. O psovi sa vedelo, že je problémový. „Bol agresívny, tu v Předmostí napadol najmenej tri psy, nikoho neposlúchal,“ vzlyká nešťastná babička. Chlapcov otec (30) dodal: „Štartoval aj na svoju majiteľku. Ten pes bol debil, magor.

Štartoval aj na svoju majiteľku. Ten pes bol debil, magor.
otec Vlastíka (†1)

Všetci vraj tušili, že je len otázkou času, kedy sa niečo vážne zomelie „Majiteľka psa, Aneta sama hovorievala, že on raz niekoho dohryzie,“ dodal smutný otec. Podľa jeho slov majiteľka tvrdí, že pes je dobrý. Svojej sestry sa zastáva aj mama dieťaťa.

Aron zaútočil okrem iných psov aj na samotnú majiteľku.
Aron zaútočil okrem iných psov aj na samotnú majiteľku.
Profimedia

Prípad je o to tragickejší, že chlapec by mal za týždeň by dva roky. Rodina mu už kúpila darčeky k narodeninám. Obzvlášť ťažko to nesie otec, podľa ktorého jeho syn niečo tušil. Keď sa pred odchodom k babičke s dieťaťom lúčil, Vlastík ho nechcel pustiť. „Stále sa vracal, chcel pusu a tľapnúť si. To nikdy predtým nerobil, akoby sa lúčil,“ dodala Libuše.

Zdrvená rodina teraz namiesto narodeninovej oslavy plánuje pohreb malého anjelika.