ČO UŽ VIEME

  • Pozitívnych prípadov na Slovensku je k dnešnému dňu celkovo 10, negatívnych vzoriek je 541. Ústredný krízový štáb SR v súvislosti so šíriacim sa ochorením COVID-19 (koronavírus) zakázal od 10. marca organizovanie športových, kultúrnych aj verejných podujatí na Slovensku po dobu 14 dní, informoval predseda vlády SR Peter Pellegrini poverený riadením Ministerstva zdravotníctva SR s tým, že v prípade potreby môže byť časová lehota predĺžená.
  • Česká republika je na tom ale horšie. K dnešnému dňu evidujú 75 prípadov nakazenia koronavírusom. Zavreté sú všetky školy a bez výuky zostalo viac ako 1,7 miliónov detí.
  • Najhoršie z celej Európy však dopadlo Taliansko, ktorému sa koronavírus vymkol spod kontroly. Počet nakazených je viac ako 10-tisíc a podľahlo mu 631 ľudí.
  • Pre verejnosť je dostupná nová infolinka, tentoraz pod taktovkou NCZI. Odborníci na čísle 0800 221 234 odpovedajú na otázky 24 hodín denne, 7 dní v týždni.  

SITUÁCIU NIELEN U NÁS, ALE AJ VO SVETE SLEDUJEME ONLINE 

Dve ženy sa kvôli rolke toaletného papiera takmer pozabíjali

Dnešný ONLINE prenos ukončujeme, ďakujeme za pozornosť.

 Na Pluska.sk vás však aj naďalej budeme informovať o dôležitých aktualitách.

Všetky články tykajúce sa koronavírusu na Slovensku aj vo svete nájdete tu. 

Bezpečnostné kontroly cestujúcich z Milána na letisku v Krakowe
Bezpečnostné kontroly cestujúcich z Milána na letisku v Krakowe
Zdroj: Getty

20:48 Rakúska vláda v stredu oznámila, že v snahe bojovať proti šíreniu nového koronavírusu od budúceho týždňa zatvorí základné a stredné školy. Informovala o tom agentúra DPA.

20:43 Na koronavírus SARS-CoV-2 bolo vo Francúzsku pozitívne testovaných už 2281 ľudí, pričom 48 z nich nákaze podľahlo. Počet ľudí, ktorí koronavírusu podľahli, sa v porovnaní s utorkom zvýšil o 15 na 48. Informovala o tom spravodajská televízia BFM.
 

20:34  V súvislosti s potvrdenými prípadmi nového koronavírusu na Slovensku sa v stredu uskutočnilo ďalšie zasadnutie krízového štábu v Spišskej Novej Vsi. „Vedenie mesta v rámci svojej kompetencie prijalo nové opatrenia, ktoré sú platné až do odvolania,“ uviedol z referátu krízového riadenia Peter Klein.

20:30 Počet osôb nakazených novým koronavírusom SARS-CoV-2 sa v Česku zvýšil na 81. Oznámil to v stredu český premiér Andrej Babiš v televízii Nova s tým, že stav niekoľkých pacientov nie je dobrý.

20:21 V Nemecku zaznamenali v stredu prvý potvrdený prípad nákazy koronavírusom SARS-CoV-2 v radoch poslancov Spolkového snemu. Ide o člena Slobodnej demokratickej strany (FDP) Hagena Reinholda, informovala agentúra DPA.

Na snímke zľava záchranárka zo Záchrannej zdravotnej služby (ZSS) Bratislava a hlavný záchranár ZSS Bratislava Adam Antl v úlohe figuranta počas ukážky domácich sterov na nový koronavírus 11. marca 2020 v Bratislave. FOTO TASR - Jaroslav Novák
Na snímke zľava záchranárka zo Záchrannej zdravotnej služby (ZSS) Bratislava a hlavný záchranár ZSS Bratislava Adam Antl v úlohe figuranta počas ukážky domácich sterov na nový koronavírus 11. marca 2020 v Bratislave. FOTO TASR - Jaroslav Novák
Zdroj: Jaroslav Novák

20:16 V prípade podozrení na nákazu novým koronavírusom budú po novom možné aj domáce vyšetrenia,ktoré zabezpečí mobilná odberná jednotka. O jej privolaní a domácom vyšetrení pacienta rozhodne regionálny hygienik spolu s krajským operačným strediskom podľa situácie. V opačnom prípade bude pacient prevezený do nemocnice.

19:53 Pravoslávna cirkev ruší svoje bohoslužby. Informovali o tom Televízne noviny na TV Markíza.

Ďalšie dôležité informácie nájdete na ďalšej strane