K tragédii došlo na konci roka 2017 na zubnej klinike Kool Smiles v americkej Arizone. Veronica tvrdí, že lekári po podaní anestetík vypli monitor, ktorý ukazuje, či pacientovo srdce pracuje správne a či má dostatočný prísun kyslíka. Ignorovanie prístroja sa ukázalo ako fatálna chyba. Zion totiž po celých 35 minút trvania operácie nemal žiaden kyslík. Bomba s plynom buď nefungovala správne, alebo bola prázdna. Chlapec trpel veľmi vážne poškodenie mozgu, na ktorého následky po štyroch dňoch zomrel v nemocnici, informuje portál Blesk.cz.

Od nešťastnej udalosti ubehol už viac než rok, Zionova rodina sa ale s tragédiou stále nedokáže vyrovnať. “Sme znečení. Urnu so Zionom máme na komode, každý deň ju pobozkáme. Nič iné robiť nemôžeme,”  povedala médiám zdrvená mamička. Podľa rodičov zosnulého chlapca zamestnanci kliniky zásadne pochybili. Údajne totiž stíšili zvukové upozornenie na prístroji, ktorý kontroloval prívod kyslíka Zionovi počas operácie.

Chybu podľa nej urobili aj po zákroku, kedy nechali chlapca samého v izbe. “Nič tragickejšie som nevidel,”  uviedol právnik Gastelumovcov. Že je niečo zle, si všimla až sama Veronica. “Zion ležal a jeho hrudník sa nehýbal,” opísala. Až vtedy si ošetrujúci personál všimol, že chlapec má za sebou dobu bez kyslíka. “Keby postupovali tak, ako mali, Zion by tu teraz bol s nami,”  myslí si.