FOTO: Takto vyzerá teraz Adamko >>>

Prípad, kedy lekári opäť pochybili, sa odohral ešte v lete tohto roku. Podľa informácií MF DNES malo mať dievčatko po narodení v krvi streptokoka. Antibiotiká mu však lekári podali až po niekoľkých hodinách, keď už bolo neskoro. Dievčatku sa štyri mesiace po narodení podľa lekárov zastavil vývoj. Rodina žiadala o vydanie zdravotnej dokumentácie. Nemocnica si však v prípade novorodenca na rozdiel od malého Adamka chybu priznala.

VIDEO: Adamka nechali po operácií mandlí krvácať na chodbe

Nemocnica Adamkovi po operácii nepomohla. Upadol do bdelej kómy.
Nemocnica Adamkovi po operácii nepomohla. Upadol do bdelej kómy.
Zdroj: Blesk.cz

Po prípade z roku 2017 majú nemocnicu v zuboch mnohí. Video z čakárne, na ktorom je zakrvavený Adamko, pobúrilo širokú verejnosť. Na lekára čakal dlhých 13 minút, potom upadol do kómy a 40 minút ho museli oživovať. Teraz má poškodený mozog, nerozpráva, nereaguje a ani sa nehýbe. Adamko prežil iba vďaka záchranárom, ktorí ho museli resuscitovať, čo ho poznačilo na celý život. 

"Na mieste totiž zistili, že ambulancia je zamknutá a opustená. Detská lekárka, ktorá ich sprevádzala, od syna vzápätí s rukou vo vrecku pokojne odišla bez toho, aby mu akokoľvek pomohla. Vzápätí ich opustila aj bezradná detská sestra," spomína na dianie Adamkov otecko Jan.

Viac na Pluska.sk: